Søg
Close this search box.

Guitar på Nordjysk

Spilles solo af Jens Varmløse fra Version 1.0

Jens Varmløse er i ordets bedste forstand en rigtig spillemand, man ved aldrig rigtigt hvad der sker… og det gør han heller ikke selv. Han er denne aften bevæbnet med sin akustiske guitar og her spiller han sin egen fortolkninger af en række kendte og mindre kendte sange i løbet af aftenen. Jen er nok mest kendt som forsanger i gruppen Version 1.0, men denne aften er han solo. Som bosiddende i hjertet af Vendsyssel, må man nok forvente lidt “Nordjysk lune” undervejs i koncerten. Spontanitet og en spilleglæde ud over det sædvanlige er i højsædet, når der bliver spillet og til tider tæsket løs på guitaren.

Det bliver et brag af en koncert!

  • Tid: Fredag den 19/4-24 kl.18:00
  • Pris: Entré inkl. mad og kaffe 250 kr.

Betaling & Bestilling

Biletter bestilles på E-mail: mfbilletter@gmail.com eller via Tel.: +45 30 55 39 03

Billetter sendes når beløbet er indbetalt på konto nr.: 9070 – 1625929128 – (Skriv navn, antal billetter i feltet “Besked til modtager”).

Share the Post:

Related Posts

Ny Hjemmeside

Mølholt Forsamlingshus har fået en ny hjemmeside Vi glade for at annoncere lanceringen af vores helt nye hjemmeside! Denne digitale

Read More

Denne hjemmeside anvender cookies. Ved at fortsætte med at bruge dette site accepterer du vores brug af cookies.  Læs mere